startuj z nami poleć nas
 
 
 
Nasza oferta:  
oferta echosond i GPSów
EAGLE
LOWRANCE
HUMMINBIRD
GARMIN
GPS ręczne
GPS samochodowe
Nüvi 350 + GPMapa
Quest + GPMapa
Quest 2 + GPMapa
StreetPilot 2720 + GPMapa
StreetPilot c320 + GPMapa
StreetPilot c330 + GPMapa + SD 128MB
StreetPilot c340 + GPMapa + SD128MB
StreetPilot i3 Deluxe (GER/CZE) + GPMapa + TF 128 MB
GPS stacjonarne
echosondy, GPS + echosonda
RAYMARINE
INNE
Historia powstania echosondy
Nowości w technologii echosond HUMMINBIRD
FAQ-najczęściej zadawane pytania
Linki
Instrukcja obsługi

 

Quest2 + GPMapa

Nowa wersja znanego urządzenia Quest, wyposażona w dysk twardy z preinstalowanymi mapami CitySelect Europe (ok. 500 MB wolnego miejsca na mapy dodatkowe). Quest 2 obsługuje również własne punkty POI i komunikaty głosowe Text To Speech.

Echosondy

2 to urządzenie będące rozwinięciem wcześniej znanego odbiornika przeznaczonego głównie do nawigacji samochodowej - Quest. W porównaniu do niego, Quest 2 otrzymał wbudowany dysk twardy z fabrycznie preinstalowanymi mapami CitySelect Europe. Dodatkowo na dysku tym pozostaje około 512 MB wolnego miejsca, które wykorzystać można na dodatkowe mapy szczegółowe.

Quest 2 wyposażony jest w wyświetlacz TFT prezentujący informacje w 256 kolorach. Wyświetlacz ten podświetlany jest na biało i powleczony powłoką antyrefleksyjną, dzięki czemu zapewnia dobrą czytelność w każdych warunkach oświetleniowych. Do obsługi urządzenia przewidziano klawiaturę z prawej strony ekranu. Niektóre z przycisków tej klawiatury posiadają podwójne funkcje dostępne za naciśnięciem lub przytrzymaniem przycisku, dzięki czemu wiele operacji wykonuje się dość szybko.

Za sprawną lokalizację urządzenia odpowiada 12 kanałowy moduł GPS, przygotowany do pracy z sygnałem WAAS/EGNOS. Sygnały z satelitów GPS odbierane mogą być za pomocą uchylnej anteny umieszczonej na tylnej ścianie urządzenia. W przypadku pojazdów, gdzie zastosowanie tej anteny nie jest możliwe (np. metalizowane szyby), skorzystać można z opcjonalnej anteny zewnętrznej, dołączanej do złącza MCX na tylnej ścianie obudowy. Obok gniazda anteny umiejscowione zostało złącze portu USB, za którego pośrednictwem możliwa jest wymiana danych z komputerem PC (transfer waypointów, śladów, map, itp.). U dołu tylnej ściany umieszczone jest złącze umożliwiające zasilanie urządzenia oraz wykorzystanie zewnętrznego głośnika dla komunikatów głosowych. Złącze to wykorzystywane jest głównie przy pracy urządzenia w pojeździe, gdy znajduje się ono w dostarczanym standardowo uchwycie z przyssawką. Uchwyt ten wyposażony jest w zintegrowany kabel zasilający z gniazda zapalniczki oraz głośnik. Quest 2 posiada również wbudowany akumulator LiIon, który zapewnia pracę urządzenia bez dołączonego zasilania zewnętrznego przez max. 20 godzin.

Quest 2 w nawigacji samochodowej umożliwia wykorzystanie funkcji automatycznego wyzaczania tras po siatce drogowej. Trasa może być wytyczona do obiektu mapy, odnalezionego za pomocą funkcji wyszukiwania, lub też do punktu wskazanego bezpośrednio na mapie za pomocą kursora. Funkcja wyszukiwania umożliwia odnalezienie obiektów, podzielonych na szereg kategorii: adresy, miejscowości, gastronomia, transport, zakwaterowanie, itp. Ilość dostępnych kategorii wyszukiwania zależna jest od wykorzystywanych w urządzeniu map szczegółowych. Funkcja wyszukiwania posiada również szereg opcji, zawężających krąg poszukiwań do np. okolic aktualnej pozycji, czy obiektów wzdłuż trasy aktywnej. Osobną kategorię stanowią waypointy - czyli punkty samodzielnie zapisywane w pamięci urządzenia przez użytkownika. Waypointy przechowywane w pamięci urządzenia, mogą zostać podzielone na kategorie (definiowane przez użytkownika), dzięki czemu ich odszukanie w przyszłości staje się znacznie łatwiejsze. Szczególnym typem waypointa jest punkt domowy. Użytkownik może zdefiniować punkt, który odwiedza najczęściej, jako punkt domowy, dzięki czemu uzyska dostęp do funkcji szybkiego wyznaczania trasy do tego punktu z aktualnej lokalizacji. Funkcja ta dostępna jest za przytrzymaniem jednego przycisku.

Automatycznie wyznaczana przez urządzenie trasa, wykorzystuje wiele obostrzeń ustalanych przez użytkownika. Wśród ustawień trasy automatycznej odnaleźć można: typ trasy (szybka/krótka), jakość kalkulacji, typ pojazdu (osobowy, ciężarowy, rower, itp), a także obiekty unikane (predefiniowane i własne). We własnych obiektach unikanych możliwe jest zdefiniowanie dróg lub obszarów, które w trakcie wyznaczania tras będą omijane. Podobnie wybranie w predefiowanych obiektach unikanych np. dróg płatnych, spowoduje iż urządzenie przy planowaniu trasy, będzie dobierać takie drogi, aby pominąć drogi płatne (jeśli jest to możliwe).

W trakcie nawigacji po zaplanowanej trasie urządzenie informuje kierowcę o koniecznych do wykonania manewrach za pomocą ekranu następnego zwrotu oraz komunikatów głosowych. Informacje te dostępne są dla każdego zwrotu w trasie i pojawiają się automatycznie. Użytkownik, korzystając z ekranu listy zwrotów, może przejrzeć najbliższe zwroty, a także sprawdzić informacje na temat czasu dojazdu oraz pozostałej do przebycia odległości do punktu docelowego. Informacje o zbliżającym się zwrotem można również w dowolnej chwili wywołać ręcznie, korzystając z przycisku z głośnikiem.

Urządzenie prezentuje aktualną pozycję oraz wytyczoną trasę na ekranie mapy. Mapa orientowana może być zgodnie z aktualnym kierunkiem jazdy lub wg północy. W obu wypadkach mapa widoczna jest jak standardowa mapa papierowa, w widoku "z lotu ptaka". Mapa może być wyświetlana na pełnym ekranie lub też w połączeniu z polami danych, w których wyświetlane są dane cyfrowe. W górnej części ekranu wyświetlany może być aktualny status nawigacji oraz informacje o manewrach.

Jeśli kierowca w czasie nawigacji zboczy z wyznaczonej trasy, urządzenie może automatycznie zaproponować nową trasę przejazdu do wybranego celu. Rekalkulacji trasy można również dokonać ręcznie, wybierając odpowiednią opcję z menu tras. Dodatkowo urządzenie wyposażone zostało w funkcję objazdu, za pomocą której można ręcznie określić długość odcinka trasy od aktualnej pozycji, która jest w danej chwili nieprzejezdna. Skorzystanie z tej funkcji spowoduje wyznaczenie nowej trasy do wcześniej wybranego celu, z uwzględnieniem wybranego przez kierowcę objazdu - dla wybranej odległości urządzenie wybierze inne drogi niż dotychczas, a następnie powróci na wcześniej wyznaczoną trasę.

Każda trasa wyznaczana przez urządzenie, może zostać wzbogacona o punkty przelotowe zdefiniowane przez użytkownika. Punkty te, wstawiane do trasy za pomocą funkcji wyszukiwania lub bezpośrednio z mapy, mogą być automatycznie sortowane przez urządzenie, tak aby wyznaczona przez nie trasa była możliwie optymalna.

Oprócz trybu automatycznego wyznaczania tras, Quest 2 umożliwia również skorzystanie z tras tworzonych ręcznie. Trasy nie są wówczas wytyczane po dostępnej sieci drogowej, a jedynie w lini prostej pomiędzy wstawionymi do tej trasy punktami. W czasie pracy w tym trybie, Quest 2 oferuje dodatkowy ekran kompasu (niedostępny w czasie pracy w trybie automatycznego wyznaczania tras). Działanie tego ekranu jest zbliżone do działania zwykłego kompasu magnetycznego, z tą różnicą że kompas ten działa wyłącznie w czasie ruchu (kursy wyznaczane są na podstawie zmian aktualnej pozycji).

Wytyczane przez urządzenie trasy (zarówno ręczne jak i automatyczne) mogą być przechowywane w pamięci urządzenia i wykorzystane do nawigacji w przyszłości. Quest 2 umożliwia również odwrócenie porządku zaplanowanej trasy tak, aby możliwe było jej przebycie w odwrotnym kierunku.

W czasie ruchu odbiornik rejestruje ślad podróży. Do dyspozycji użytkownika pozostają ustawienia sposobu rejetracji tego śladu (możliwe jest np. ustalenie interwału zapisu kolejnych punktów). Zarejestrowany ślad może również posłużyć do uruchomienia nawigacji powrotnej (TracBack). Urządzenie może zaproponować trasę powrotną w oparciu o sieć drogową lub też uruchomić nawigację powrotną dokładnie tą samą trasą co zarejetrowany wcześniej ślad.

Quest 2 posiada również ekran komputera podróży, na którym prezentowane są dane dotyczące statystyki podróży. Na ekranie tym sprawdzić można m.in. przebytą odległość, prędkość średnią i maksymalną itp. Innym użytecznym ekranem jest ekran informacji GPS, prezentujący graficznie status satelitów GPS.

Inne ciekawe możliwości które oferuje Quest 2 to możliwość wykorzystania własnych punktów POI z przypisanymi alarmami. Punkty te mogą być ładowane do pamięci urządzenia za pomocą oprogramowania POI Loader i posłużyć mogą m.in. jako alarmy zbliżania się do miejsc w których zainstalowane są fotoradary. Quest 2 umożliwia również dostosowanie ekranu startowego do własnych upodobań, z wykorzystaniem dodatkowego, darmowego oprogramowania xImage. Dzięki temu możliwa jest zmiana standardowego ekranu startowego na samodzielnie zaprojektowany. Oprogramowanie to umożliwia również załadowanie do pamięci urządzenia własnych ikon waypointów.

Dostarczany pakiet standardowy zawiera: urządzenie Quest 2 wyposażone w dysk twardy z preinstalowanymi mapami CitySelect Europe, oprogramowanie z mapą Polski - GPMapa, kabel połączeniowy GPS-PC (USB), samochodowy uchwyt z przyssawką oraz zintegrowanym kablem zasilającym z gniazda zapalniczki i głośnikiem, przyklejaną na kokpit podstawę dla uchwytu z przyssawką (opcjonalny sposób montażu), instrukcję obsługi.

Cechy fizyczne
- Wymiary: 11,4cm x 5,6cm x 2,3cm
- Wyświetlacz: 5,6cm x 3,8cm, 256 kolorów, TFT (160 x 240 px)
- Waga: 156g
- Moduł GPS: 12 kanałów równoległych z obsługą WAAS/EGNOS
- Wbudowana mapa bazowa,
- Preinstalowane mapy CitySelect Europe,
- Pamięć map dodatkowych: ok. 500 MB wolnego miejsca na dysku twardym,
- Antena GPS: wbudowana, odchylana, złącze MCX dla anteny zewnętrznej
- Zasilanie: wbudowany akumulator litowo-jonowy (1050mAh), zasilacz AC lub kabel zasilający z gniazda zapalniczki (12/24 V DC),
- Pobór mocy: max 6W przy 13,8 V DC,
- Czas pracy: do 20 godzin
- Wodoszczelność: wg IEC 60529 IPX7 (zanurzenie do 1 m na 30 minut)

Cechy użytkowe
- Waypointy: 500 z ikoną, nazwą, komentarzem oraz określeniem kategorii,
- Ślady: aktywny o długości 10000 pkt z możliwościa nawigacji wg śladu w obu kierunkach
- Automatyczne tworzenie do 50 tras, z możliwością określania punktów pośrednich;
- Optymalizacja kolejności punktów docelowych w przypadku tras dla których określono wiele takich punktów,
- Szybka rekalkulacja trasy
- Funkcja objazdu
- Konfiguracja dróg i obszarów unikanych w czasie wyznaczania tras,
- Funkcja One-Button Home - szybkie wyznaczanie trasy do punktu określonego przez użytkonika jako dom,
- Komunikaty głosowe w czasie nawigacji (przy wykorzystaniu kabla zasilającego z gniazda zapalniczki z głośnikiem)
- Komputer podróży
- Wyszukiwanie miejscowości, adresów, skrzyżowań, POI (w zależności od map załadowanych do urządzenia)
- Obsługa własnych punktów POI

 

 

menu: | o firmie | ceny | galeria | kontakt z nami |